O mně

Vzhledem ke své zkušenosti s dlouhodobou depresí a chronickým únavovým syndromem můžu být chápajícím průvodcem těm, kteří hledají cestu z úplné beznaděje.

Můžete si být jisti, že znám pocity nejhlubší bezmoci, stav, kdy vás bolí samotná existence tak moc, že chcete všechno skončit, kdy váš žalostný psychický i fyzický stav vám znemožňuje i tu „nejsnadnější“ činnost. Rozumím vám

Jsem tu také pro ty, kteří mají v rodině někoho, kdo trpí depresivními stavy. I to je velmi náročná situace.

Prakticky od malička jsem se zajímala o psychologii, vztahy
a komunikaci. Sama jsem v průběhu života řešila (jak píšu výše) dost vlastních výzev a jako klient mám zkušenosti s mnoha metodami osobního rozvoje. 

A protože jsem během let zjistila, co na náročné psychické stavy může dobře fungovat, rozhodla jsem se získat znalosti a dovednosti, které by mi umožnily provázet druhé profesně. 

 

 

Výcvik u Results & Emotions mi dal víc, než jsem čekala. Koučink je opravdu účinná metoda a možnosti jejího použití jsou široké. 

Koučovací dovednosti podle standardů ICF jsou naprostým a silným základem mé práce. 

Absolvovala jsem pak ještě výcvik mediace a NLP technik. Obojí mi dává skvělé nástroje, které můžu využívat při práci s jednotlivci, páry i rodinami. 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kraniosakrální terapie

Na výcvicích koučinku a mediace jsem získala spoustu dovedností a naučila se mnoho technik, které používám ve své praxi. 
Někdy jsou ale situace, kdy je potřeba ještě víc. Z vlastní zkušenosti vím, že když například prožíváme velkou psychickou bolest, nemáme energii téměř na nic - na žádnou snahu, a už vůbec ne na akce. 

Mentální práce a snaha jako by nestačily - nebo na ně nemáme sílu. 

Je nutné jít „přes tělo“. Naše tělo si pamatuje. Jsou v něm uložená i všechna traumata a zamrznutí. Teprve když tyto záseky uvolníme a rozproudíme to, co je třeba, můžeme se pohnout dál

A já jsem v roce 2016 objevila skvělou metodu s pro mě tehdy nesrozumitelným názvem:

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE 

Byla to první metoda, po které jsem měla pocit, že se ledy začínají pomalu rozpouštět. Že se věci mění. Že začínám jinak vnímat život. Pomalu, po kouskách, sem tam záblesk... ale pro mě naprosto nové a překvapivé. 

Po 6 letech uzrálo rozhodnutí: Chci to taky umět. 🙂

A od června 2023 můžu touhle fascinující metodou opečovat i vás. Od té chvíle cítím, že je moje péče opravdu komplexní

Vzdělání

Kromě mnohaleté praxe s dětmi i s dospělými, několika zkoušek z psychologie a mnoha seminářů a vzdělávacích programů na téma osobního rozvoje, partnerství a výchovy dětí jsem absolvovala následující výcviky:

RE kouč - dle standardů ICF (Ing. Václav Szakál)

NLP Practitioner (Ing. Kristina Klimszová)

Škola mediace a efektivní komunikace (Ing. Kateřina Bělková; mediace je způsob pokojného řešení sporů, které vede k dohodě uspokojivé pro všechny strany.)

Kurz kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky (Radek Neškrabal, BCST)

Škola osobního růstu a koučinku (Mgr. Lucie Königová)

Miluju sport a zvlášť atletiku, které se věnuju víc než 40 let. 🙂 Můžu říct, že pohyb je pro mě jednou z nejlepších terapií. Ani sportovcům se ale samozřejmě nevyhýbají deprese, strachy, úzkosti a nervozita.