O mně

Prakticky od malička jsem se zajímala o psychologii, vztahy
a komunikaci. Sama jsem během života řešila dost vlastních výzev a jako klient mám zkušenosti s mnoha metodami osobního rozvoje. 

A protože jsem vždycky ráda pracovala s lidmi, rozhodla jsem se získat znalosti a dovednosti, které by mi umožnily věnovat se profesně koučování.

Výcvik u Results & Emotions mi dal víc, než jsem čekala. Překvapily mě i samotné možnosti koučinku, do té doby jsem si ani nedovedla představit, jak účinná metoda to je a jak široké jsou možnosti jejího použití. 

Koučovací dovednosti podle standardů ICF jsou naprostým a silným základem mé práce. 

Absolvovala jsem pak ještě výcvik mediace a NLP technik. Kromě koučinku se věnuju i rodinnému poradenství a právě mediační dovednosti se mi skvěle hodí při práci s páry. 

Důležitou součástí mého života byl a je sport. Není tedy divu, že se specializuju i na sportovní koučink.

 

Zajímá vás víc? Čtěte dál 🙂

Velmi klíčovým tématem v mém životě je také rodičovství a vztahy.

Dětství zásadním způsobem ovlivňuje to, co zažíváme v dospělosti. Promítá se do našeho nastavení, vnímání různých situací, projevuje se ve výběru partnera, v našem vztahu a přístupu k dětem, má vliv na naši celkovou spokojenost v životě, vyrovnanost a vztah k sobě.

Málokdo z nás měl dětství naprosto ideální. I proto se většina z nás hodně oddálila od svých vnitřních tužeb. Možná je už ani nevnímáme.

Jsem ale přesvědčená, že nikdy není pozdě to změnit.

Jak už jsem zmínila, od dětství jsem se zajímala o psychologii - zejména jsem hltala všechny tehdy dostupné knížky o přístupu
k dětem a o partnerství
.  Dávno předtím, než jsem měla vlastní děti, jsem byla rozhodnutá, že udělám všechno, abych jim dala dobrý citový základ. 

Teď mám dvě už dospělé děti a jsem šťastná, že moje předsevzetí se splnilo. Přestože jsem rozhodně nedělala vždy všechno tak, jak bych si přála, v zásadě věřím, že jsem dokázala přerušit řetěz hlubokého traumatu

Nyní jako koučka nabízím svou podporu všem, kteří chtějí žít spokojeně v osobním životě, v partnerství i ve vztahu s dětmi.

Uvědomujeme-li si jako rodiče svoje vlastní zranění a pracujeme-li na jejich vyléčení, s mnohem větší pravděpodobností nebudeme zraňovat svoje děti. Ony pak dostanou pevný citový základ a tím šanci vyrůst ve vyrovnané, spokojené a laskavé dospělé.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A vzhledem ke své zkušenosti s dlouhodobou depresí a chronickým únavovým syndromem můžu být chápajícím průvodcem i těm z vás, kteří hledáte cestu z úplné beznaděje. Můžete si být jisti, že znám pocity nejhlubší bezmoci, stav, kdy vás bolí samotná existence tak moc, že chcete všechno skončit, kdy váš žalostný psychický i fyzický stav vám znemožňuje i tu „nejsnadnější“ činnost. Rozumím vám.

Nikdy není pozdě začít lepší život.

Kraniosakrální terapie

Na výcvicích koučinku a mediace jsem získala spoustu dovedností a naučila se mnoho technik, které používám ve své praxi. 
Někdy jsou ale situace, kdy je potřeba ještě víc. Moje osobní zkušenost říká, že když například prožíváme velkou psychickou bolest, nemáme energii téměř na nic - na žádnou snahu, a už vůbec ne na akce. 

Mentální práce a snaha jako by nestačily - nebo na ně nemáme sílu. 

Je nutné jít „přes tělo“. Naše tělo si pamatuje. Jsou v něm uložená i všechna traumata a zamrznutí. Teprve když tyto záseky uvolníme a rozproudíme to, co je třeba, můžeme se pohnout dál

A já jsem v roce 2016 objevila skvělou metodu s pro mě tehdy nesrozumitelným názvem:

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE 

Byla to první metoda, po které jsem měla pocit, že se ledy začínají pomalu rozpouštět. Že se věci mění. Že začínám jinak vnímat život. Pomalu, po kouskách, sem tam záblesk... ale pro mě naprosto nové a překvapivé. 

Po 6 letech uzrálo rozhodnutí: Chci to taky umět. 🙂

A od června 2023 můžu touhle fascinující metodou opečovat i vás. Od té chvíle cítím, že je moje péče opravdu komplexní

Vzdělání

Kromě celoživotní pedagogické praxe s dětmi i s dospělými a mnoha seminářů a vzdělávacích programů na téma osobního rozvoje, partnerství a výchovy dětí jsem absolvovala následující výcviky:

RE kouč - dle standardů ICF (Ing. Václav Szakál)

NLP Practitioner (Ing. Kristina Klimszová)

Škola mediace (Ing. Kateřina Bělková; mediace je způsob pokojného řešení sporů, které vede k dohodě uspokojivé pro všechny strany.)

Kurz kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky (Radek Neškrabal, BCST)

Škola osobního růstu a koučinku (Mgr. Lucie Königová)